Бидејќи последните недели се појавија многу шпекулации за смртта на Видоје Ристовиќ, неговата сопруга, водителката Николина Пишек конечно се огласи на оваа тема.

На прашањето како сум овие денови, не сакам да давам одговор. Ги има повеќе, но тоа е првото. На почетокот да ви кажам, не сакам да давам изјави за сите овие глупости што се појавуваат во медиумите – рекла Николина.

Што и да кажам, оди во сто насоки и секогаш излегува лошо – изјавила Пишек.

Миша Гроф, таткото на Видое, открил во какви односи е со Николина.

Со Николина сум во одлични односи. Не ме посетува, зошто да ме посетува, таа пред два дена од Белград замина со детето, бидејќи детето мора да оди на училиште. Едната внука е мала, постарата тешко се справува со загубата на татко ѝ – рекол расплаканиот Миша за споменатиот медиум.

Видое Ристовиќ ненадејно почина минатиот месец на 44-годишна возраст.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.