Пејачот Петар Грашо (46) со сопругата Хана Хуљиќ (31), малата Алба и родителите на Хана Тончи и Вјекослава отишле на Адвент во Загреб и пристигнале токму на време за отворањето. Веселите минувачи го фатија семејството како ужива во варено вино и вкусна храна пред хотелот Еспланада.

Новиот татко не се одвојувал од своето бебе.

Малото девојче беше будно, а Петар цело време ја чуваше, бидејќи беше во неговите раце. Беше многу внимателен – рекол случаен минувач.

Тој додава дека семејството пристигнало на Адвент нешто пред 23 часот и останало до крајот на музиката, која завршила набргу потоа.

Да потсетиме, Петар Грашо во последно време неуморно работи, па така неодамна се врати од Белград каде на 11 ноември одржа незаборавен концерт во Старк Арена. Пред концертот на медиумите им призна дека поради работата не стигнува да ја види малата Алба колку што би сакал.

Се трудам што повеќе да бидам со семејството, но кога не сум таму, има прекрасна грижлива мајка која со најголема радост ја прифати таа улога. Има баби, има дедовци  – изјави претходно Грашо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.