Албанската пејачка Туна сними песна по повод денот на албанската азбука. Песната ја има на интернет страната на министерството на чие чело е Артан Груби.

Оваа година, азбучната песна ја носиме поинаку, во соработка со Туна-пишува во коментарот.

 

Слушнете ја

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.