Македонскиот пејач Никола Перевски-Пере од групата „Нокаут “ ја доби својата трета ќерка.

Веста ја сподели неговиот брат, кој соопшти дека Пере и Јована ја добиле малата Софиа Перевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.