Пејачот Марко Булат вели дека секој ден се моли на Бога да оздрави неговата сопруга Марија.

Сопругата на фолкерот наводно веќе некое време не се чувствува добро, па тој е загрижен за нејзиното здравје.

-Здравјето на Марија е лошо. Му се молам на Бога за нејзиното здравје и сигурен сум дека ќе одговори на моите молитви. Нејзината крвна слика е лоша, но ние се бориме да ја поправиме и не се откажуваме, вели Булат, кој не сакаше подетално да зборува за здравствените проблеми на Марија.

Освен што сопругата е болна, Марко има и финансиски проблеми, со оглед на фактот што не работи. Поради целата ситуација со пандемијата на коронавирус, пејачот долго време немаше тезги и настапи.

-Немам настапи, се е откажано. Ама што да правам, се снаоѓам како знам и умеам, рече тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.