Пејачката Чана направи вистинска фешта кога на свадба се појави како специјален гост и се довезе, ни помалку ни повеќе, туку со камион.

Големото возило стигнало пред сватовите кои со нетрпение чекале да видат кој ќе излезе од украсениот камион.

Мобилните телефони биле подготвени, а веднаш по излегувањето Чана запеала на младенците.

Одушевените гости почнале да врескаат и да се веселат, а невестата гледала со неверување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.