Српската пејачка Слаѓана Милошевиќ вчера во Сремска Митровица била приведена за прекршување на полицискиот час. Како што пренесуваат српските медиуми, таа во текот на вчерашниот ден од Белград заминала во Сремска Митровица за да го посети нејзиното поранешно момче Игор С.

 

 

Тој одбил да ја види, па дури и ја пријавил во полиција.

Таа била сослушана во станица и ослободена, а против неа ќе биде поднесена соодветна пријата.

За потсетување, кон крајот на март Игор С. ја претепа Милошевиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.