Здравко Чолиќ уште еднаш докажа дека е најголемата балканска ѕвезда на сите времиња. Тој е единствен со шест концерти во Белградската арена.Тој вечерва го одржа третиот концерт и три часа ја држеше публиката на нозе. 20.000 фанови пееја со него во еден глас.

Чола е во одлична форма и покрај неговите 68 години. По концертите во Белград тој за Нова година ќе пее во Црна Гора.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.