Парите заработени од свадбата на деценијата, 300.000 евра, Вељко и Богдана веќе знаат каде ќе ги вложат. Младенците одлучиле да купат стан, да отворат месарница и да заминат на свадбено патување во Дубаи. Иако млади, свесни се дека не треба да ги потрошат парите на глупости, туку да ги вложат во недвижности и во бизнис за поранешната кошаркарка и месарка Богдана.ж

За почеток ќе живеат заедно со Цеца. Родителите на Богдана веќе имамат бизнис со живина во Тител, па ѝ предложиле на ќерката да го рашири бизнисот и во Белград.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.