За Дара Бубамара летото се уште не е готово. Пејачката, 24 години помладото момче Тони, ја одведе во Занзибар, а сето тоа го финансира неговиот татко, бизнисмен од Италија,тврди негов пријател.

Популарната фолкерка паузата од настапите поради короната, ја користи за патување каде и да посака. Иако и самата добро заработува, сега желбите и ги исполнува и финансира партнерот кој плива во пари. Поточно неговиот татко, кој ширум Италија држи ресторани и важи за богат човек.

Близок пријател на Тони, тврди дека Тони не е нешто претерано успешен во работата, а негова среќа е што татко му е угледен бизнисмен кој заработува милиони. Вистина е дека синот му помага колку што може, но наводно тој ни приближно не е талентиран за работата како татко му. Сепак тоа на татко му не му пречи и горд е на наследникот што барем се труди, поради што и му дава пари, кои Тони безмилосно ги троши.

Затоа Тони пред три дена ја одвел Дара на уште едно луксузно патување, овојпат во источна Африка, во Занзибар, каде што се сместени во еден од најлуксузните хотели, па за 7 дена искеширал околу 4 илјади евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.