Памела Андерсон и нејзиниот сопруг Ден Хејхерст се разведуваат по само една година брак.

Памела веќе поднела барање за развод од нејзиниот сопруг, со кој живее во Канада од нејзината венчавка на Бадник во 2020 година.

Извор близок до парот го опиша нивниот брак како само „пандемиска измама“ која на крајот се распадна. Двојката беше проследена со драма од самиот почеток, кога поранешната партнерка на Хејхерст, Кери ја обвини Памела дека им ја уништила врската.

Инаку, Памела се омажи пет пати пред бракот со Ден, а најпозната врска и беше со музичарот Томи Ли.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.