Двајца од актерите во популарната скеч-емисија „Фчерашни новости“ денеска се потпишаа во книгата на венчани. Новинарката Елена Романова и колегата од серијата Дуле Петров воедно го очекуваат и нивното прво дете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.