И Аца Лукас се фати за микрофонот за време на „свадбата на деценијата“. На едно од видеата од свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, се гледа момент кој никој не го забележа.

Кога Аца Лукас почнува да ја пее „Волиш ли ме“, атмосферата се вжештила, а еден од музичарите му се приближил и му залепил банкнота на челото.

Но, кога Лукас ја погледнал, му ја вратил на музичарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.