Здравко Чолиќ пред да ја запознае и ожени сегашната сопруга за Чола глава губеле многу дами, а мешу нив и една актерка. Чола на медиумите им откри како ја изгубил невиноста, но за првата љубов, актерката Јанс Орнели Бери ретко зборувал. Сепак, детали од нивниот однос открила таа, и раскажала дека уште како млади се заљубиле во Сараево.

Секогаш дел од моето срце ќе биде резервирано за него – рекла Јасна во една емисија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.