Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат.

Она што се случува во приватниот живот на пејачот, како и тоа дека повеќе не живеат во заедница, го откри нивен пријател.

Во тој момент Кајмакоски не беше достапен за изјава, а по шпекулациите не се огласи ниту Кристина. Но, очигледно на Даниел му прекиснаа ваквите пишувања, па реши да проговори и да стави точка на се’.

Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“ на Инстaграм профилот го најави интервјуто на Кајмакоски, како и тоа дека тој го потврдил разводот пред нивната камера.

Даниел Кајмакоски само за Бекстејџ ја потврдува веста за неговиот развод, но и ги открива причините за истото. Напомена и дека ова му е прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема.

Даниел Кајмакоски само за Бекстејџ ја потврдува веста за неговиот развод, но и ги открива причините за истото. Напомена и дека ова му е прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема. Сето ова може да го видите во денешното издание на емисијата – пишува во најавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.