Покрај синот Игор и ќерката Наташа, кои ги има од бракот со сопругата Оља, фолк пејачот Драган Којиќ – Кеба има уште едно дете. Дваесетгодишната Ина Јевремовиќ Кеба ја добил додека бил заедно со текстописката Лилјана Јевремовиќ.

Судскиот спор помеѓу поранешните партнери траел со години, но на крај Лилјана докажала дека Ина е ќерка на Кеба. И покрај ова, тој никогаш не ја запознал својата вонбрачна ќерка, бидејќи не сакал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.