Откако се дозна дека синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ ќе се жени, српските медиуми ја пронајдоа и мајката на невестата Богдана. Сваќа на Цеца ќе биде Данијела Родиќ.

Таа вели дека многу и е драго дека за сваќа има толку позната личност но оти Цеца воопшто не е вообразена и често и се јавува. Даниела има голема желба за свадбата на нивните деца да запее и Цеца.

Пофални зборови има и за зетот Вељко кој често доаѓа во нивниот дом и останува по неколку денови и веќе почнал да се чуствува како дома.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.