Пејачката Марија Шерифовиќ е еден од најдобрите вокали во регионот, а малкумина би ја препознале на фотографиите од почетокот на нејзината кариера. На Интернет повторно почна да „кружи“ видеоснимката од првиот солистички концерт на популарната Марија Шерифовиќ, кој го одржа пред 19 години, како средношколка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.