Борис Новковиќ (52) лани по трет пат стана татко. После два сина кој ги добил во минатиот брак, најсекси Хрватката за 2016 година, Ирис Волф (27) во април лани му ја родила ќерката Си.
На Нова година Новковиќ објавил фотографија со 25. години помладата партнерка и осуммесечната ќерка.

Сакаме цела година да ве осветлува љубов, бидејќи од љубовта се започнува и се’ се враќа во неа. Кога сакате безусловно тогаш ја сакате енергијата на здравје, среќа и успех засекогаш ќе сјаат на твојот пат. Среќна 2020, порачал Новковиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.