Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба решија да ја покажат јахтата што ја купија неодмана. Бидејќи Брена немаше настапи поради пандемијата таа повеќе време поминува на Јадранското море каде уживаат во свето ново пловило.

Тие јахтата си ја нарекуваат бротче од сто фита иако пловилото има шест спални соби и голема палуба за сончање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.