Српската пејачка Лепа Лукиќ ја прокоцкала цела парична помош што ја добила од државата, пренесуваат српските медиуми. Наводно, само што легнале на нејзината сметка, Лукиќ со 90.000 динари (околу 765 евра) заминала во казино во населбата Жарково и таму останала цел ден.

Со години е познато дека фолк пејачката е љубител на комар, за што често и самата јавно зборувала. Извор близок до Лукуќ за српските медиуми кажал дека доста тешко ѝ било во периодот кога локалите биле затворени и на сила бил полицискиот час, па не можела да игра, па затоа и не ги чуди то помошта за самостојните уметници од државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.