Четириесет и двегодишниот Орландо Блум ја запроси Кејти Пери (34) на Денот на вљубените.

Актерот и пејачката се во врска три години, а веста за свршувачката и двајцата предмалку ја споделија на нивните профили на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

Lifetimes

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

Кејти пери се омажи со Расел Бренд во 2010 година, а се разведоа 14 месеци подоцна. Блум се разведе од Миранда Кер во 2013 година по три години поминати во брак. Со неа го делат старателството над нивниот осумгодишен син.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.