Поради трагичниот настан, сообраќајната несреќа кај Карпалак, концертот на Жељко Самарџиќ кој требаше да се оддржи на 16-ти февруари во Вип Арената Борис Трајковски се одложува.

Истиот ќе се одржи на 23-ти февруари.

Од продукцијата Балкан медиа, организатор на концертот, изразуваат искрено сочуство до семејствата на загинатите и побрзо заздравување на повредените!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.