Нашиот познат саксофонист Ице Атанасовски кој со години беше дел од групата „Модус“ почина на 43-годишна возраст.

Атанасовски починал поради компликации предизвикани од коронавирусот.

Многу колеги и пријатели на се простуваат од Атанасовски на социјалните мрежи.

Ице Атанасовски е роден на 18 ноември 1978 година во Битола и до пред некоја година беше член и на музичката група „Модус“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.