Роберт Шаулиќ, вонбрачниот син на фолк пејачот Шабан, влегува во реалното шоу „Парови“. Ова не е изнанадување ако се знае дека тој има сериозно финансиски и здравствени проблеми. Нему очајно му се потребни пари и затоа се одлучил на ваков чекор.

Роберт беше исклучен од тестаментот на неговиот славен татко и сега се обидува да дојде до приход кој ќе му обезбеди пристоен живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.