Пристигнаа официјалните токсиколошки резултати од крвта на Видоје Ристовиќ кој почина пред две недели.

Имено сопругот на водителката Николина Пишек кој починал на 8 мај 2022 година во 00:22 часот починал од воспален срцев мускул предизвикан од вирус, додека хемиско – токсиколошката анализа покажала дека тој во крвта имал дури неверојатни 2,83 промили алкохол.

Во анализата се наведува дека тој во меѓувреме користел и лекови и седативи, но дека истите не влијаеле за настанување на смртта.

Исто така во крвта е утврдено присуство на опојна дрога и други недозволени супстанци (кокаин, хероин, амфетамин).

Овие вештачења ги правеле тројца вештачки кои се лекари по судска медицина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.