Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина.

Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта. Меѓу споменатите е и Татјана Војтеховски.

Ја зема за пи-ар Татјана Војтеховски и дури и со нашите мејлови ги испраќаа овие мејлови, во кои таа дава точни инструкции што да пишуваат медиумите во Србија и Хрватска, рече тогаш Северина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.