По признанието дека има бугарски пасош и оти со тоа се гордее со тоа претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев не продолжува со скандалите.Вчера го имавме со алка во боите на бугарското знаме, а денеска лета орли.

На социјалните мрежи се појави фотографија Израел, односно од евровисиското дружење со претставничката на Албанија Јонида Малиќи, кога Гавранлиев беше во придружба на Тамара Тодевска. Васил и Јонида насмеано позираат со прекрстени раце симболизарајќи го двоглавиот орел.

Овој поздрав го користат Албанците кога сакаат да манифестираат Голема Албанија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.