„Ниси сама“ е песна посветена за сексуално злоставуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал што ја тресе Србија изминативе десетина дена.

Текстот на песната е дело на Момчило Бајагиќ Бајага, а изведувачи се Бранко Ѓуриќ со неговиот бенд Бомбај Штампа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.