Балканската ѕвезда Дино Мерлин кој ќе ги забавува Скопјани за Нова Година не сака да го експонира семејството.Тој речиси никогаш не се слика со децата и сопругата бидејќи сака да ја зачува нивната приватност.

Но синот и ќерката на пејачот на социјалните мрежи споделија заедничка фотографија.

Ќерката на Дино се вика Хамза и имаа 33 години и може да се пофали со диплома од Оксфорд за информатички технологија. Синот се вика Хамза и има 27 години.Тој студирал во Турција музички менаџмент.

Дино за своите деца вели дека се скромни и оти е среќен што израснале во вистински личности.

.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.