Балканската ѕвезда Лепа Брена (59)  и нејзиниот син Виктор во една прилика први скокнаа во помош на комшиите, кога мислеле дека им влегуваат крадци. Како што раскажуваат нивните соседи, таа е омилена во населбата во Белград каде што живее со своето семејство.

Имаме сјаен однос со Брена. Често доаѓа кај нас на кафе, разговараме, се смееме. Нормална и природна жена. Добра е, се гледа дека не сака сите. Идеме и ние кај неа на слави, прослави, родендени. Си помагаме. Инаку еднаш кај нас се активираше алармот, а таа и Виктор веднаш пристигнале со нож во нашиот двор. Мислеле дека некој сака да ни ја обие куќата. Супер се навистина, вели за „Курир.рс“ првата сосетка на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.