Ненадејно починал Мирчо Цуков (66), пејачот на легендарниот бенд „Интервали“. За Цуков музиката беше живот, и професионално но и преку настапите со бендот…

Струмичката група „Интервали“ која се прослави со баладата „Ех, да сакаш“ е формирана пред повеќе од три децении. Покрај Мирчо, заштитно лице на составот е и неговата сопруга Снежана.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.