Македонската манекенка и поранешна водителка, Симона Станковска наскоро ќе стане мајка. Таа веќе е во шестиот месец од бременоста и веќе извесен период живее во Белград заедно со партнерот кој е професионален спортист.

Станковска веста за бременоста ја крие од јавноста, а на социјалните мрежи ретко објавува фотографии од себе. Инаку, парот сега засега не планира свадба, туку голема веселба која е планирана за по породувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.