Се сакавме меѓусебно. Секогаш долго разговаравме за се, дури и ме повика од Австралија. Исто така разговаравме и таа ноќ пред да замине за Хрватска, а јас уште тврдам дека тој чувствуваше дека нешто лошо ќе се случи.

 

На крајот од разговорот, ми рече дека ќе го видиме за неколку дена, но длабоко воздихва кога рече: Ако дозволи Бог! – раскажува македнска пејачка Елена Ристевска чиј глас беше последниот кој Тоше го слушнал преку телефон.

 

Во тој момент не ми беше чудно, додека следниот ден не се разбудив и дозвам дека загинал.

Кога мојата мајка, во неверување, рече дека се случила несреќа, знаев дека тоа е вистина – вели Елена и додава дека ниеден концерт не поминала, а да не испее некоја негова песна.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.