Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша.

Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината насмеана фотографија, но со тажна порака:

Само ги затварам очите и тука си…ти го слушам гласот и се станува ок. Те сакам, не грижи се – напиша Јелена.

Фотографијата настана во болницата ВМА, ја фотографирав преубава и насмеана додека одиме да прими хемотерапија. Ги доби безброј, секогаш насмеана и никој да не види колку и е тешко…да не видам јас…Кој ја познаваше Дивна знае дека со зборови не може да се опише таква жена…а оваа фотографија ја ставам само луѓето да видат колку е убава…мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото, мојот мир. Секој мој успех беше поради неа, да биде горда…и секој ќе биде за неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.