Неколку дена по породувањето, Фахрие Евџен и нејзиниот сопруг Бурак Озчивит, денеска заминаа од болница и дома го однесоа својот прв син Каран. Локалните медиуми ја пречекаа познатата актерска двојка пред приватната болница во која Фахрие се породи.

32-годишната актерка накратко им одговори на новинарите дека сè поминало прекрасно и дека нејзиниот сакан бил покрај неа за време на породувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.