По големиот успех со филмот за Тома Здравковиќ, Србите ќе снимаат филм за уште еден фолк пејач-Џеј Рамадановски.

Ќе се вика „Недеља“ по неговиот најголем хит, а продуцентите се надеваат на голема гледаност.

Возбудливата приказна за животот на Џеј Рамадановски е дадена без прекумерна патетика, со впечатливи ликови. Сценариото ќе се придржува до важните факти од биографијата на пејачот, третирајќи ги со сочувство кон главниот јунак, со кој приказот на суровата реалност со која беше принуден да се соочи не е доведена во прашање, туку напротив, како што треба да биде во успешните филмски остварувања -велат оттаму,

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.