Веста дека Бил Гејтс се разведува, ја израдува Неда Украден. Свесна дека социјалните мрежи се моќна работа, Неда реши да испрати јасна порака до еден од најбогатите луѓе во светот, преку Инстаграм.

– Бил, дојди да остариме заедно – напиша духовито Неда и ги насмеа сите оние кои ги читаат вестите за разводот на овој пар.

Нејзиниот коментар предизвикал лавина реакција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.