Една од најпопуларните пејачки на Балканот во последните неколку децении, Неда Украден, и на 70 години покажува дека, кога станува збор за природната убавина, годините се само бројка и затоа таа не се двоуми да објавува фотографии на кои нема ниту грам шминка.

Неда тоа го потврди со најновата објавена фотографија од козметички салон, на која позира во сосема природна варијанта и без грам шминка.

Пролетта слетува на моето рамо. Дојде време да се вратиме во животот по многу месеци поминати дома – порачува пејачката на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.