Српската пејачка Милица Тодоровиќ мнпгу е врзана за своето семејство, кое и е најголема поддршка, а постот на нејзиниот внук не ја расплака само пејачката, туку и сите нејзини фанови.

Имено, Милица споделила писмо до Дедо Мраз од нејзиниот внук, Новак.

Мојата желба е моите родители да не можат да умрат, целото мое семејство да не може да умре и јас да не умрам – напишал малечкиот.

Ова ја погодило Милица која писмото го споделила со своите следбеници на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.