Пејачот Дарко Лазиќ и покрај тешките моменти по сообраќајната несреќа како да не му доаѓа памет. Вели дека се уште има пороци а доказ за непримерното однесување е што пред неколку дена беше фатен за време на полицискиот час како вози без возачка дозвола.

Тој вели дека иако ги намалил, се уште има пороци.

Како прво тоа се моторите. Тоа е за мене порок. Дрогата исто, но веќе ја немам. Трето храната, и таа ми е порак-призна пејачот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.