Дуото „Некст тајм“ сними нов спот за песната „Нешто ќе те питам бабо“. Промоцијата ќе се одржи во Драмскиот театар (Карпош), а е закажана на 25 март со почеток во 20 часот. Веднаш по промоцијата видеото ќе биде објавено на официјалната страница на „Некст тајм“ на Јутјуб.

Веруваме дека ќе ве направиме повторно горди. Ова не го правиме за нас, ова го правиме за нашата мајка Македонија!“ , велат во поканата за промоција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.