Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ утринава во 7.15 добија син, а оваа радосна вест гордиот татко ја објави на социјалните мрежи, отркивајќи какво име му даде на наследникот.

Драго наше семејство, наши кумови, наши пријатели, наши познаници. Денеска во 7.15 часот на овој свет дојде нашиот мал ангел, нашиот син Алексеј. Така да сакаме оваа радосна вест да ја поделиме со вас, голем подрав- напишал Дарко Лазиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.