Српската пејачка Јелена Костов преживеала вистинска драма кога и` пукнал силиконот во едната града, па итно морала да се оперира.

Таа почувствувала силна болка во градите која не поминувала, па одлучила да побара помош од доктор.

Веднаш била хоспитализирана и итно оперирана.

За комплетно новиот ремонт пејачката морала да плати 3.500 евра.

– Ми требаше повеќе време да се опоравам, сега сум добро, настана голем проблем, вели пејачката за српските медиуми.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.