Борка Михајловиќ сподели тажна објава на социјалните мрежи, а се однесува на нејзиниот починат татко. Мајка и на Александра Пријовиќ напиша потресна порака која ја посвети на покојниот татако, кој денеска би славел роденден.

Мил мој, те нема веќе да те бакнам, прегрнам и да ти го честитам роденденот…остана голема тага и болка во моето срце…наместо да го славам твојот роденден, јас ти правам простување после 40 дена. Нека те чуваат ангелите…те сака твојата Борка…Среќен роденден – напишала мајка и на Александра, Борка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.