Ана Николиќ подолго време се бори со вишокот килограми, кои ги доби за време на бременоста, а бидејќи медиумите долго време пишуваат на оваа тема, налутената пејачка одлучи на сите да им ја затвори устата.

Навистина не знам дали е толку многу важно тоа? Станува напорно и примитивно. Јас излегов на главниот излез од породилиштето, а можев да излезам низ гаражата и никој да не ме види. Можев да се кријам, но не сакам. Јас го остварив својот животен сон. Имам дете, изјави пејачката.

Ана прозборе и за својата кариера:

Секој ден ми пишуваат обожавателите. Поради нив се активирав и почнав да снимам. Естрадата воопшто не ми недостасува. Мојот биоритам во ово период е да легнувам пред полноќ и да се будам пред 7 часот наутро“, заклучи Николиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.