Moјата ќерка Леа ми е сè во животот, призна поранешната манекенка Александра Накова во интревју за „Бекстејџ“, додавајќи дека со неа созреала како жена. По четири години пауза, Накова повторно позираше пред камерите и сними провокативен едиторијал.

Во тв-емисијата таа откри и зошто се раздели со сопругот, поранешниот кошаркарот Никола Гајдаџиев, со кого ја има три и полгодишната ќерка.

Не сме заедно долг временски период, имаме нормална комуникација и 90 проценти од истата е сведена околу Леа и нејзините потреби. Нашата ќерка е мала, и требаат и мајка и татко и поради тоа ние мораме да разговараме и да бидеме во добри односи, рече Накова и додаде дека е среќна и заљубена, но не сакаше да открива дополнителни детали.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.