Јована Јеремиќ е најдобрата новинарка во Србија.Таа ја води најгледаната утринска емисија на Пинк.

Таа има 32 години и неодамна се разведе.Разводот реши да го прослави со луда журка со другарките во познат ноќен клуб.

За оваа свечена прилика Јована облече чипкаст корсет во кое до израз дојдоа нејзните гради.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.