Пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил секојдневно споделува различни моменти од денот со своите фанови.

Истото се случи и овој пат кога таа сподели необичен и чуден сон кој го сонувала.

Овој пат наместо провокативни фотографии од Калеуша фановите останаа во неверување од тоа што таа го напиша.

Сонував дека претседателот на Америка починал од последица од мозочен удар, тоа било денот кога сонцето сјаело чудно… било месец мај, напиша Карлеуша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.