Парот кој им пркоси на холивудските стандарди, ја воодушеви јавноста со честитката за Божиќ.

Станува збор за Голди Хоун и Курт Расел, кои се заедно уште од 1983-та година, па затоа и на многумина им се омилениот селебрити пар, а со последниот гест на сите им станаа уште подраги.

Голди на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која таа и Курт се облечени како Баба и Дедо Мраз, а на фотографијата со нив позирале и нивните кучиња.

View this post on Instagram

Never thought I’d be sleeping with Santa! 🎅🏼🤶🏼

A post shared by Goldie Hawn (@officialgoldiehawn) onRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.